Socialinio verslo ir plėtros skatinimas Telšių regione

2022 m. artėjant į pabaigą, Telšių rajone, Viešvėnuose, į buvusio pašto patalpas rinkosi svečiai, pakviesti į naujo socialinio verslo - kurio tikslas atrasti kūrybiškus ir verslius sprendimus didžiausioms visuomenės problemoms spręsti - mažosios bendrijos „Paštas kitaip“ atidarymą.Šis socialinio verslo projektas įgyvendintas vykdant „Socialinio verslo ir plėtros skatinimas Telšių regione projektą“ Nr. 08.5.1-ESFA-K-853-01-0017, kurio vienas iš partnerių - VšĮ Žemaitijos verslo centras. Tai unikalus, idėjų nestokojančios viešvėniškės Birutės Pocienės projektas. Įsigijusi buvusio Viešvėnų pašto pastatą ir jį renovavus, ten Birutė įgyvendins savo svajones ir sumanymus. Atvykę pas Birutę, į „Paštas kitaip“, kompiuterio pagalba galėsite susimokėti mokesčius, lyg pašte, užsiregistruoti į gydymo įstaigą, pasinaudoti masažinių krėslų, kirpyklos paslaugomis. Šios teikiamos „Paštas kitaip“ paslaugos ir įkurta bendravimo erdvė, palengvins ne tik vienišų, pensijinio amžiaus, socialiai pažeidžiamų asmenų, bet ir visų viešvėniškių kasdienybę. Kadangi Birutė labai kūrybinga ir turi meno išsilavinimą, kaipgi „Paštas kitaip“ be kūrybinių dirbtuvių? Siuvimo įrangos pagalba, iš naudotų rūbų ir audinių bus siuvami proginiai ir karnavalo rūbai nuomai bei pardavimui, iš antrinių žaliavų bus gaminami suvenyrai, bus organizuojamos edukacijos, susitikimai ir paskaitos, veiks suvenyrų krautuvėlė.

VšĮ Žemaitijos verslo centras kartu su vedančiuoju projekto partneriu - Plungės technologijų ir verslo mokykla, partneriaisi - VšĮ Rietavo turizmo ir verslo informacijos centru, VšĮ Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centru, dalyvauja Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte "Socialinio verslo kūrimo ir plėtros skatinimas Telšių regione". Projekto tikslas - užtikrinti rezultatyvų visuomenės socialinių problemų sprendimą Telių regione.

Finansavimas skirtas šioms telšiškių idėjoms įgyvendinti:

Paslauga kitaip

Geodezininkas Marius Kasparas įsteigė mažąją bendriją MGEO. Specialistas viską darys kaip įpratęs - vykdys geodezinius matavimus. Tačiau darbas tarsi pats padiktavo socialinę šio darbo kryptį. “Darbuojuosi jau metus. Per šį laiką pastebėjau, kad galybė vyresnio amžiaus žmonių, kurie turi įvairaus nekilnojamojo turto, nėra atlikę tikslių geodezinių matavimų. Kur bėda? Pirmiausia - šią problemą gali paveldėti ir dažnai paveldėja jų vaikai ir anūkai. Tai reiškia teismus. Antra - jei aplinkiniai sklypai tokius matavimus turi, tuomet gali nukentėti pats sklypas, kuris gali būti apkarpytas arba deformuotas. Tada prasideda teisinės problemosi. Viso šito galima išvengti”, - teigė M.Kasparas. Kur socialinis aspektas? Geodezininkas primena, kad tikslūs matavimai yra būtini, tačiau nemažai kainuoja. Projektas suteikia galimybę neišgalintiems padaryti 30 procentų nuolaidą.

Unikalus yra ir Birutės Pocienės projektas “Paštas kitaip”.

Šiuo metu yra remontuojamas Viešvėnų pašto pastatas, kuriame moteris ir vykdys savo sumanymus. Taigi - čia veiks termomasažinės lovos senjorams ir stuburo problemų turintiems žmonėms. Taip pat bus keli kompiuteriai, kur vietos gyventojai galės susitvarkyti mokesčių reikalus - lyg pašte. Pašte bus atidaryta kirpykla, kur bus sukurta darbo vieta jaunam žmogui. Veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose naudoti drabužiai bus kūrybiškai prikeliami naujam gyvenimui, o iš antrinių žaliavų bus gaminami suvenyrai ir rankdarbiai.

Nekilnojamojo turto paslauga

Nekilnojamojo turto paslauga orientuota į nemokamą konsultavimą perkant, parduodant, nuomojant nekilnojamąjį turtą, konsultavimą dėl nekilnojamojo turto investicijų, pagalbą sprendžiant įvairias teisines, su nekilnojamuoju turtu susijusias problemas. Ypač su yvairiais sunkumais susiduria senyvo amžiaus, vieniši, neįgalūs ir socialinių įgūdžių stokojantys asmenys. Problemų galima išvengti išmanant nekilnojamojo turto rinkos ypatumus ir asmenims suteikiant visokeriopą pagalbą įsigyjant pigesnį, mažiau išlaidų išlaikymui reikalaujantį būstą.